Neohodnoceno

Jihozápad Francie | Les Vignes Retrouvées Plaimont, 0.75 l, 2017, alk 13,5%

SAINT-MONT

Momentálně nedostupné
Kód: 1345
320 Kč
Kategorie: Vína
Hmotnost: 1.291 kg

Odrůdy: 100% Gros Manseng.

Párování: aperitiv, sýry, bílé maso.

 

Toto víno vděčí za svou originalitu především odrůdám hroznů, které se již téměř nepěstují – zajímavý způsob jak si pochutnat na něčem kromě Sauvignonu Blanc.

Saint Mont Blanc je mnohem víc než jen zastávka pro známé odrůdy hroznů (z nichž mnohé mají mimochodem svůj původ v této oblasti). Zastrčený v podhůří Pyrenejí, na půli cesty mezi Toulouse a Biarritz v jihozápadní Francii, apelace pěstuje autentické odrůdy hroznů, které jen zřídka a někdy vůbec potkáte mimo Gaskoňsko.

Základem bílých jsou Gros Manseng s Petit Courbu a malým množstvím ještě méně známého Arrufiacu. Příležitostně se použije i Petit Manseng.

Les Vignes Retrouvées je dokonalým aperitivem, ale může se také hodit k mořským plodům a rybám, salátům, zeleninovým pokrmům a sýrům, včetně kozích.

 

Jemné bílé víno z jihozápadní Francie. Výrazné, s nádhernou žlutozelenou zářivou barvou. Ve vůni jsou cítit hlavně ovoce: citrusy (pomeranč, grep), bílá broskev a ovocné květy. Chuť je svěží, s mastným pocitem v ústech a příjemným dlouhým závěrem.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: