Neohodnoceno

Perníkový chléb – Kopr, 150 g

Porcovaný perníkový chléb „special toast“ – Kopr, 16 plátků, 150g

Momentálně nedostupné
Kód: 293
150 Kč
Kategorie: Chléb a krutony
Hmotnost: 0.174 kg

Speciální dijonský kořeněný chléb s koprem pro dokonalý doprovod k rybám a rybím rillettes. 

Složení: žitná mouka, pšeničná mouka, med 44%, vaječný žloutek, kypřicí prášek, kopr <1%, koření.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Mulot & Petitjean je rodinný podnik charakteristický spojením modernosti a tradici. Zůstává věrný svým zkušenostem a odborným znalostem předávaným z generace na generaci. Společnost Mulot & Petitjean, která byla založena před více než 220 lety, má dlouhou a prestižní historii. Je to jedna z mala vzácných francouzských značek, která existuje více než dvě století.

mulot-petitjean-pain-epices-alt

Od svého založení v roce 1796, zůstává rodinná firma Mulot & Petitjean věrná tradičnímu řemeslu a  receptům předávaným z generace na generaci.

První zmínky o pokrmu, který dnes nazýváme perníkem se dají vystopovat v Číně v 10.století. Chléb « Mi-Kong » se skládal výlučně z mouky a medu a díky svým energetickým vlastnostem sloužil jako válečná potravinová dávka Čingis Khanovým bojovníkům. Při válečných výbojích se dostal až na hranice Evropy.

Zde se postupně rozšiřuje od středověku, zejména v klášterech. V Dijonu tato tradice existuje od Ducs de Bourgogne (14 st). Ještě v minulém století existovala v Dijonu desítka firem produkujících perníky, ale do dnešních přežila pouze Mulot & Petitjean.

Mulot_Petitjean-gamme-produit-traditionnels-et-bourguignons