Bordeaux | Château Beau Site Haut Vignoble, 0.75 l, 2016, alk 13,5%

Kód: 1323
Neohodnoceno
645 Kč
Skladem (>5 ks)

SAINT-ESTÈPHE

Detailní informace

Detailní popis produktu

Odrůdy: 55% Cabernet Sauvignon 40% Merlot, 5% Petit Verdot.

Párování: kachna, červené, maso, zvěřina.

Chateau Beau-Site Haut-Vignoble je relativně malá vinařská usedlost kolem obce Saint-Estèphe v Médocu a pokrývající zhruba 20 hektarů vinic (50 akrů).

Majitel a vinař Pierre Braquessac vyrábí víno z odrůd Cabernet Sauvignon (55%), Merlot (40%) a Petit Verdot (5%) z vinic na štěrkových půdách.

Ročník 2016 by šel označit za to nejlepší víno, které vyrobil Pierre Braquessac pote co převzal vinařství od svého otce Jeana Louise Braquessaca kolem ročníků 2004-2005.

Nádherné Médoc Bordeaux a k tomu elegance a komplexnost Saint-Estèphe. Velkorysé, bohaté a výrazné víno skvělého ročníku s jasným pocitem zemitosti, což právě milujeme na tomto regionu.

Skutečná tmavá červena barva, která vypadá hustě až téměř černě, s purpurovými odstíny prozrazujícím, že se jedná o víno z Bordeaux.

Silná výrazná vůně, bohatá a ovocná, s náznaky ostružin a švestek. Aromatický profil působí extrémně hlubokým a důkladným dojmem s výjimečnou složitostí. Nesmírně okouzlující a působivá vůně mnoha vrstev s pocitem zralé bohatosti.

Komplexní kombinace koření, od sladších jako je skořice a hřebíček, přes muškátový oříšek a černý pepř, až po pikantní a kořeněná s nádechem chilli, máty a eukalyptu (esenci z gumovníku).

Vyvážená chuť s vynikající celkovou rovnováhou, ovocnou a pikantní složitostí.

Doplňkové parametry

Kategorie: Červená vína
Hmotnost: 1.191 kg