Obchodní podmínky

Obchodní podmínky 

společnosti EVAL Trading, s.r.o.IČO 26159121, DIČ CZ26159121 

Žvahovská 412/5, 152 00 Praha 5 Hlubočepy 

 

Úvodní ustanovení 

Tyto obchodní podmínky (dále jen „obchodní podmínky“) obchodní společnosti EVAL TRADING s.r.o. (dále jen „prodávající“) upravují vzájemná práva a povinnosti smluvních stran vzniklé v souvislosti nebo na základě kupní smlouvy (dále jen „kupní smlouva“) uzavírané mezi prodávajícím a jinou fyzickou či právnickou osobou (dále jen „kupující“) prostřednictvím internetového obchodu prodávajícího. Internetový obchod je prodávajícím provozován na webové stránce umístněné na internetové adrese https://francegourmet.eu/ (dále jen „webová stránka“), a to prostřednictvím rozhraní webové stránky (dále jen „webové rozhraní obchodu“). 

Obchodní podmínky se nevztahují na případy, kdy osoba, která má v úmyslu nakoupit zboží od prodávajícího, je právnickou osobou či osobou, jež jedná při objednávání zboží v rámci své podnikatelské činnosti nebo v rámci svého samostatného výkonu povolání. 

Ustanovení odchylná od obchodních podmínek je možné sjednat v kupní smlouvě. Odchylná ujednání v kupní smlouvě mají přednost před ustanoveními obchodních podmínek. Ustanovení obchodních podmínek jsou nedílnou součástí kupní smlouvy. Kupní smlouva a obchodní podmínky jsou vyhotoveny v českém jazyce. Kupní smlouvu lze uzavřít v českém jazyce. 

Znění obchodních podmínek může prodávající měnit či doplňovat. Tímto ustanovením nejsou dotčena práva a povinnosti vzniklá po dobu účinnosti předchozího znění obchodních podmínek.

 

1. Zaměření internetového obchodu

Internetový obchod https://francegourmet.eu/ nabízí vysoce kvalitní francouzské delikatesy, nápoje a ingredience pro přípravu alkoholických i nealkoholických koktejlů - profesionální džusy, mixy a nealko aperitivy.  

EVAL Trading, s.r.o. je zapsána v obchodním rejstříku, vedeného Městským soudem v Praze, sp. zn. C 75531. Osobám mladším 18ti let alkohol neprodáváme. Souhlasem s Obchodními podmínkami při objednání alkoholických nápojů potvrzujete, jako součást objednání zboží, že tuto skutečnost berete na vědomí a že je Vám 18 let.   

Pokud vám ještě 18 let nebylo, zkuste zatím naše špičkové nealkoholické nápoje: džusy a nektary, nealko šumivé víno a aperitivy. 

Provozovatel tohoto on-line obchodu, společnost EVAL Trading s.r.o., jakožto maloobchodní prodejce, prodává lihoviny pouze pro osobní potřebu fyzických osob, nebo pro vlastní vnitřní potřebu podnikatelů/právnických osob, nikoliv pro další prodej a/nebo distribuci jakýmkoliv způsobem. Tuto skutečnost bere kupující činící objednávku na vědomi a toto objednáním zboží stvrzuje.

2. Forma a úhrada objednávek

Informační oznámení o elektronické evidenci tržeb 

Podle zákona o evidenci tržeb 112/2016 Sb. je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin. (Při nákupu v našem e-shopu se jedná o platby uskutečněné platební kartou v showroomu a platby kartou on-line přes platební bránu). 

V případě platby platební kartou online a u internetových objednávek s osobním odběrem v showroomu FranceGourmet bude zákazníkovi zaslána či předána účtenka obsahující fiskální identifikační kód (FIK) dle zákona o evidenci elektronických tržeb 112/2016 Sb. 

V případě ostatních nabízených způsobů platby u internetových objednávek (hotově při převzetí, platební kartou na přenosném terminálu kurýrní služby, bankovním převodem) společnost EVAL Trading, s.r.o. nebude vystavovat zákazníkovi účtenku obsahující fiskální identifikační kód (FIK) v souladu se zákonem o evidenci elektronických tržeb 112/2016 Sb. 

Pokud není uvedeno jinak veškeré produkty lze objednat bez minimální hodnoty nákupu, již od 1 kusu. Objednávky doporučujeme avizovat elektronickou formou nebo na kontaktní adresu společnosti: info@francegourmet.eu . Na základě elektronické objednávky přijde Vám zpět e-mailem automatické potvrzení Vaší objednávky a je vystavena faktura, kterou obdrží zákazník při převzetí dodávky (v případě platby bankovním převodem je postup odlišný, viz níže). Náklady na použití komunikačních prostředků na dálku jsou hrazeny kupujícím. 

V objednávce máte možnost zvolit si úhradu: 

  • v hotovosti 
  • platební kartou online při objednávce 
  • bankovním převodem 
  • platbu vybraným typem platební karty na přenosném terminálu při převzetí zboží v případě doručení kurýrní službou, která toto umožňuje 

Při zvolení možnosti platby bankovním převodem Vám pošleme fakturovanou částku s číslem našeho účtu po zpracování objednávky. Zboží Vám bude dodáno do 3 pracovních dnů po připsání fakturované částky na náš účet. V případě vyprodání skladové zásoby Vás kontaktujeme a navrhneme náhradní variantu v dodávce zboží. 

Faktura (daňový doklad) vystavená společností EVAL Trading, s.r.o. za objednané zboží, je zákazníkovi dodána společně a zbožím na uvedenou dodací adresu.

3. Platnost akčních nabídek

Akční nabídky jsou platné v době uvedené u každého produktu a do vyprodání zásob. U kategorie, u které není uvedená platnosti akce, platí nabídka do vyprodání zásob.

4. Ceny

Ceny jednotlivých položek se řídí aktuálním ceníkem EVAL Trading, s.r.o., dodavatel si vyhrazuje právo možnosti jejich aktuálních změn. Ceny uvedené u produktů na e-shopu jsou s DPH. 

U výrobků jsou možné ceny dvou kategorií: základní ceny a zvýhodněné ceny platné dle množstevního odběru pro velkoobchodní zákazníky. Obraťte se na nás se svoji velkoobchodní poptávkou a poskytneme vám nabídku na míru.  

Ceny vín a destilátů jsou platné v momentě uskutečnění objednávky. Destiláty a nepotravinářské produkty podléhají 21% DPH. Potravinářské produkty podléhají 15% DPH.

5. Distribuce a termíny dodání: soukromá klientela

Produkty jsou distribuovány po předchozím potvrzení objednávky prostřednictvím vlastní dopravy anebo kurýrní služby (provoz kurýrní služby - v pracovních dnech od 8:00 do 17:00).

Dodací lhůta je 2-3 následujících pracovních dny. Dodavatel si vyhrazuje právo prodloužit dodací lhůtu ve zvláštních případech vzniklých vyšší mocí nebo v případech, kdy nebylo z objektivních příčin možné uskutečnit dodávku v předpokládaném čase. Dodavatel si vyhrazuje právo odmítnout objednávku nestandardního či spekulativního složení a velikosti.

6. Doprava a doručení zboží

Doprava po Praze

platí pro území, jehož PSČ začíná 1, např. 110 00, a pro zásilky do 10 kg. 

Praha (kurýrní služba Zasilkovna.cz) - doručení zboží 8 - 17 hod - doprava je zajišťována prostřednictvím kurýrní služby s telefonickým kontaktem zákazníka, zajištěním úhrady u vybraných typů platebních karet, doručením zboží do 3 pracovních dnů, případně i do patra. Při objednávce vyšší než 2500 Kč vč. DPH je doprava zdarma, při objednávce nižší než 2500 Kč je účtováno dopravné od 99 Kč podle platných podmínek dopravce.

Kurýr Zásilkovny zboží doručí na zadanou adresu. O čase doručování zákazníka bude informovat přímo Zásilkovna, a to prostřednictvím SMS a e-mailu. V den doručování obdrží zákazník 6místné heslo k vydání zásilky, které nahlásí řidiči.

Zbytek ČR 

Distribuce zajišťována prostřednictvím kurýrní služby Zasilkovna.cz pro zásilky do 10 kg. V den závozu vám kurýrní služba oznámí časové rozmezí 60-180 minut, ve kterém proběhne dodání zboží. Pokud není adresát zastižen, je kontaktován následně telefonicky a je dohodnut náhradní termín dodání. Je ve vlastním zájmu kupujícího, aby uvedl aktivní telefonické spojení a vybral adresu dodání, kde bude v rámci pracovní doby k zastižení. Při objednávce vyšší než 2500 Kč vč. DPH je doprava zdarma po celé ČR, při objednávce nižší než 2500 Kč je účtováno dopravné od 99 Kč podle platných podmínek dopravce.

Kurýr Zásilkovny zboží doručí na zadanou adresu. O čase doručování zákazníka bude informovat přímo Zásilkovna, a to prostřednictvím SMS a e-mailu. V den doručování obdrží zákazník 6místné heslo k vydání zásilky, které nahlásí řidiči.

Z důvodu zajištění distribuce prostřednictvím kurýrních služeb se EVAL Trading, s.r.o. distancuje od chování a přístupu zaměstnanců kurýrních služeb, které nelze vždy garantovat. 

V případě jakýchkoli dotazů či problémů spojených s dopravou nás kontaktujte na adrese info@francegourmet.eu  nebo na +420 606 666 087. 

7. Reklamace/ vrácení zboží

Oprávněná reklamace: V případě oprávněné reklamace má zákazník právo na náhradu poštovného v nutné výši. 

Neoprávněná reklamace: Spotřebitel nemá nárok na náhradu svých nákladů spojených s vyřízením reklamace a současně ani prodejce nemá nárok na náhradu nákladů, které vznikly na jeho straně (pokud se ze strany spotřebitele nejednalo např. o opakovanou bezdůvodnou reklamaci, u které se již dá dovozovat, že se z jeho strany jednalo o zneužití práv). 

Zrušení objednávky: Pokud se zákazník rozhodne zrušit objednávku před expedicí, je toto možné provést po dohodě s dodavatelem elektronickou formou (info@francegourmet.eu ) nebo telefonicky +420 606 666 087). 

Uplatnění reklamace: v případě reklamace nás kontaktujte na emailové adrese: info@francegourmet.eu nebo na tel: +420 606 666 087). 

Způsob a lhůta pro vrácení peněz: vrácení peněz probíhá po dohodě se spotřebitelem, bankovním převodem na jeho účet, bez jakýchkoli dodatečných nákladů pro spotřebitele. Lhůta na vrácení peněz je 7 dnů od ukončení reklamace. 

Vyrozumění spotřebitele o vyřízení reklamace: spotřebitel je na základě reklamačního protokolu informován, že prodávající převzal zboží do reklamačního procesu, kdy ho převzal a jaká bude doba předpokládané nápravy. O vyřízení reklamace je spotřebitel informován e-mailem na registrační e-mailovou adresu. 

Adresa dodání reklamovaného zboží: Žvahovská 412/5, Hlubočepy, 152 00, Praha 5

Reklamace bude řešena ihned, ve složitějších případech do tří dnů. 

8. Mimosoudní řešení spotřebitelských sporů

Prodávající, v souladu s ust. § 14 zákona č. 634/1992 Sb. o ochraně spotřebitele, informuje spotřebitele o možnosti řešit spory, vyplývající ze smluv uzavřených s prodávajícím, prostřednictvím subjektu mimosoudního řešení spotřebitelských sporů, kterým je Česká obchodní inspekce (www.coi.cz), se sídlem Štěpánská 567/15, Praha 2, PSČ 120 00. Informace pro řešení sporů on-line najdete na: https://www.coi.cz/informace-o-adr/ 

9. Odstoupení od smlouvy

Kupujete-li zboží jako soukromá osoba, máte v souladu s § 1829 NOZ možnost odstoupit od smlouvy do 14 dní od převzetí zboží. 

Odstoupení od smlouvy: V případě odstoupení od kupní smlouvy se kupní smlouva od počátku ruší. Zboží musí být prodávajícímu vráceno do čtrnácti (14) dnů od odstoupení od smlouvy prodávajícímu. Odstoupí-li kupující od kupní smlouvy, nese kupující náklady spojené s navrácením zboží prodávajícímu, a to i v tom případě, kdy zboží nemůže být vráceno pro svou povahu obvyklou poštovní cestou. 

Doporučujeme nás kontaktovat prostřednictvím kontaktního formuláře nebo emailem pro odstoupení od smlouvy. V případě, že jste již zboží převzal (a), doporučujeme jej doručit spolu s dokladem o pořízení na vlastní náklady na výše uvedenou adresu. Zboží doporučujeme zaslat kompletní, nemělo by být poškozené, ve stavu, v jakém jste jej převzali při dodávce s přiloženým dokladem o koupi. Zboží by nemělo být zasláno na dobírku a doporučujeme je pojistit. 

Vrácení finančních prostředků spotřebiteli: Uplatní-li spotřebitel právo na odstoupení od smlouvy podle § 1832 odst.1, má právo pouze na náhradu skutečně vynaložených nákladů spojených s vrácením zboží. Dodavatel je zároveň povinen vrátit spotřebiteli zaplacenou finanční částku nejpozději do 14 dnů od odstoupení, může ji však zadržet do doby, než spotřebitel doručí zboží zpět nebo prokáže, že jej odeslal. 

Jestliže spotřebitel zvolil jiný, než nejlevnější způsob dodání zboží, který podnikatel nabízí, vrátí podnikatel spotřebiteli náklady na dodání zboží ve výši odpovídající nejlevnějšímu. 

V případě, že věc při převzetí kupujícím není ve shodě s kupní smlouvou, tedy, že je zejména bez vad, má kupující právo na to, aby prodávající bezplatně a bez zbytečného odkladu věc uvedl do stavu odpovídajícího kupní smlouvě, a to podle požadavku kupujícího buď výměnou věci, nebo její opravou; není-li takový postup možný, může kupující požadovat přiměřenou slevu z ceny věci nebo od smlouvy odstoupit. To neplatí, pokud kupující před převzetím věci o rozporu s kupní smlouvou věděl nebo rozpor s kupní smlouvou sám způsobil. 

Při projevení vady v průběhu 6ti měsíců od převzetí věci se má i nadále za to, že vada existovala již při převzetí zboží, pokud to neodporuje povaze věci nebo pokud se neprokáže opak. V případě rozporu zboží se smlouvou má spotřebitel nárok na tzv. zjednání nápravy a to: 

  • přiměřeným snížením kupní ceny 
  • náhradním dodáním zboží 
  • odstoupením od smlouvy

10. Adresa pro zasílání zboží: dle dohody, kontakt:

E-mail: info@francegourmet.eu 

Tel.: +420 606 666 087

Kupní cena nebo její část bude zákazníkovi vyplacena v nejkratším možném termínu, nejpozději však do 30 dnů po vrácení zboží. 

Doporučujeme, aby si zákazník zkontroloval dodávku ihned při převzetí zboží. 

Pokud zákazník zjistí poškození zboží po převzetí, neprodleně by měl zboží reklamovat u dodavatele nebo kurýrní služby. 

Pokud zákazník odmítne přijmout poškozené zboží, je s ním sepsán reklamační protokol a další vyřízení reklamace probíhá ve spolupráci s dodavatelem a kurýrní službou s termínem na vyřízení do 30 dnů. 

Zákazník se může o stavu reklamace informovat na e-mailu info@francegourmet.eu nebo na +420 606 666 087. 

O výsledku je zákazník informován dodavatelem či kurýrní službou telefonicky /elektronickou formou. 

V případě reklamace nás kontaktujte na: info@francegourmet.eu  

11. Záruka

Po dodání dodavatel neručí za škody způsobené nevhodným skladováním nebo zacházením se zbožím ze strany zákazníka. 

Jsou uznány pouze prokazatelné senzorické závady kvality nápojů, a to při navrácení většiny obsahu láhve. Zároveň není možné reklamovat závady nápojů po víceletém uskladnění u zákazníka.  Ze strany dodavatele jsou nápoje a destiláty skladovány v optimálních podmínkách, částečně v klimatizovaném prostoru a díky vysoké obrátkovosti zboží je zajištěna jeho čerstvost. Záruční lhůta začíná běžet převzetím věci kupujícím. 

12. Trvanlivost 

Trvanlivost jednotlivých druhů nápojů a destilátů je individuální. Optimální dobu spotřeby uvádíme u každého produktu zvlášť. U nepotravinářských produktů (doplňky) se záruční doba řídí novelou občanského zákoníku a je stanovena na 24 měsíců. 

13. Změny obchodních podmínek

Platební, dopravní, reklamační, úvěrové a termínové podmínky se řídí platnými obchodními podmínkami společnosti EVAL Trading, s.r.o. a jejich autorizovaných distribučních partnerů. EVAL Trading, s.r.o. si vyhrazuje právo změny cen nabízených produktů dle aktuální platné nabídky. Dodavatel si vyhrazuje právo obchodní podmínky měnit. Změněné podmínky vyhlásí vhodným způsobem na internetových stránkách stejně jako ve svých provozovnách nejméně měsíc před účinností nových obchodních podmínek. 

14. Ochrana osobních údajů a jejich zpracování

Zpracování osobních údajů najdete zde

15. Ochrana autorských práv

Veškeré uveřejněné podklady na internetovém obchodu www.francegourmet.eu (fotografie, textový obsah) jsou chráněny autorským zákonem č. 121/2000 Sb. Použití výše uvedených podkladů je možné pouze se souhlasem společnosti EVAL Trading s.r.o, kontakt: e-mail: info@francegourmet.eu  

16. Závěrečná ustanovení

16.1. Pokud vztah založený kupní smlouvou obsahuje mezinárodní (zahraniční) prvek, pak strany sjednávají, že vztah se řídí českým právem. Tímto nejsou dotčena práva spotřebitele vyplývající z obecně závazných právních předpisů. 

16.2. Je-li některé ustanovení obchodních podmínek neplatné nebo neúčinné, nebo se takovým stane, namísto neplatných ustanovení nastoupí ustanovení, jehož smysl se neplatnému ustanovení co nejvíce přibližuje. Neplatností nebo neúčinností jednoho ustanovení není dotčena platnost ostatních ustanovení. Změny a doplňky kupní smlouvy či obchodních podmínek vyžadují písemnou formu. 

16.3. Kupní smlouva včetně obchodních podmínek je archivována prodávajícím v elektronické podobě a není přístupná. 

16.4. Kontaktní údaje prodávajícího: adresa pro doručování Žvahovská 412/5, Hlubočepy, 152 00 Praha 5, adresa elektronické pošty info@francegourmet.eu, telefon +420 606 666 087. 

16.5. Veškeré produktové obrázky na stránkách obchodu https://francegourmet.eu/ jsou pouze ilustrativní a nemusejí odpovídat skutečnosti.