Bourgogne | Domaine de la Condemine, 0.75 l, 2016, alk 13%

Kód: 1333
Neohodnoceno
390 Kč
Na dotaz
Položka byla vyprodána…

MÂCON-PÉRONNE

Detailní informace

Detailní popis produktu

Odrůdy: 100% Chardonnay.

Párování: těstoviny, uzeniny, mořské plody, výrazné modré sýry.

Pierre a Véronique Janny koupili vinici v roce 1982 a od roku 2003 pracují se svou dcerou Céline. Domaine de la Condemine se nachází ve vesnici Peronne, 20 kilometrů severně od Maconu. Pierre je agronomický inženýr a má velmi dobré znalosti o vinifikaci i vinařství. Rodina Veronique se také zabývá obchodem s vínem, protože pěstuje hrozny již 2 generace. Jejich filozofií je vyrábět víno v tradičním stylu Macon, s minimálním zásahem a bez použití dubu.

Vyvážené a jemně květinové Chardonnay z Macon jsou často vyráběny bez stárnutí v dubových sudech a nabízejí nádherný vzorek toho, co může bílé Burgundské nabídnout - bez let čekání a vysokých cen.

Běžně vyrobené v nerezových nebo betonových sudech se skleněným obložením jsou většinou určeny ke spotřebě do jednoho nebo dvou let od ročníku. Nicméně se můžete spolehnout na to, že bílá vína z Macon budou svěží a ovocné s příchutí citrusů a melounů a vůní bílých růží, zimolezu, citronové trávy nebo fenyklu.

Elegantní, svěží a krémové burgundské víno s jemnou meruňkovou chutí. Tradiční styl Maconu, s minimálním zásahem a bez použití dubu. Vynikající k mořským plodům s máslovou nebo smetanovou omáčkou nebo zralým modrým sýrům.

Doplňkové parametry

Kategorie: Vína
Hmotnost: 1.309 kg
Položka byla vyprodána…