EDV VIEILLE PRUNE - Stařená Švestka, alk.40%, 0.7 l

Kód: 362
Tip Košer Poslední kus
Neohodnoceno
1 050 Kč
Na dotaz
Položka byla vyprodána…

Dokonalá, tradiční slivovice Eau-de-Vie Vieille Prune od Massenez je výsledkem kombinace nejlepších výběrů švestek a jejich stárnutí v sudu.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Existuje druh pálenek, který je ve Francii trochu staromódní a pravděpodobně není příliš známý nikde jinde. Jedna se o „Vieille Prune“, což znamená „Stařená Švestka“. Jsou to pálenky, které se destilují a poté zrají v dubových sudech.

Ovoce použité k vytvoření slivovici Massenez Eau-de-Vie Vieille Prune jsou kulaté švestky, které pocházejí ze sadů v Alsasku a které dozrávají v říjnu. Tato silná Eau-de-Vie se odstraní z destilačního zařízení a poté několik let zraje v dubových sudech. Poté změkne a stane se z ní pálenka s velkou jemností.

Slivovice Vieille Prune Eau-de-Vie, která byla před druhou světovou válkou velmi populární, se dnes vrací ještě silnější a oslovuje rostoucí počet znalců ve Francii i v zahraničí.

Certifikace Kosher KS Pareve.

Vzhled: jasný a bezbarvý, někdy s nažloutlými zelenými odstíny v důsledku stárnutí; s leskem, který je charakteristický pro ovocné Eaux-de-Vie.

Nose: ovocný, intenzivní a s výraznou vůní zralých švestek ...

Chuť: přímá a komplexní na patře, mezi téměř květinovou svěžestí ovoce a intenzitou švestky. Masitá, kulatá a velkorysá pálenka.

VÍTĚZ OCENĚNÍ:

Zlatá medaile na IWSC London, 2020

Medaile „Silver Outstanding“ na IWSC London, 2016.

Stříbrná medaile na Concours Mondial des Spirits du Canada, 2015.

Stříbrná medaile na IWSC London, 2015.

Stříbrná medaile na soutěži Canadian World Spirits, 2014.

Objevte zde koktejlové nápady s EDV Vieille Prune od mixologa GD Peureux-Massenez Pierra Boueriho !

Doplňkové parametry

Kategorie: Destiláty
Hmotnost: 1.594 kg
Položka byla vyprodána…

Francouzská značka Massenez je známá svou vynikající kvalitou a její výrobky můžete potkat v nejúžasnějších a nejluxusnějších barech, restauracích, hotelech a palácích po celém světě.

Zrození lihovaru Distillerie Massenez sahá až do 70. let 19. století, kdy Jean-Baptiste Massenez začínal jako „domácí lihovar“ v Urbeis, ve Vallée de Villé, Francie. Jean-Baptiste Massenez nevědomě otevřel cestu svým potomkům, kteří zdědili status domácího lihovaru: jeho syn Eugene Massenez zdědil nejen samotný podnik, ale také odborné znalosti svého otce, a sám se stal uznávaným lihovarem.

Fenomenálního úspěchu lihovar dosáhl začátkem 20. století když se díky svému unikátnímu destilátu z divoké maliny stal oficiálním dodavatelem švédského královského dvoru. Pak následovalo rozšíření portfolia a aktivit podniku v odvětvi vysoké gastronomie, což vedlo k zařazení produktů Massenez do nabídek nejznámějších michelinovských restaurací. Dalšímu rozvoji značky pomáhal i velký kamarád rodiny, světově známý šéf a odborník Paul Bocuse.

V roce 2010 Distillerie Massenez se stal partnerem lihovaru Grandes Distilleries Peureux.