Perníkový chléb, 200 g

Kód: 288
Akce
Neohodnoceno
163 Kč –15 %
Untitled design (77)
163 Kč –15 % 138 Kč
Vyprodáno
Položka byla vyprodána…

Porcovaný perníkový chléb „special toast“ , 200g

Detailní informace

Detailní popis produktu

Speciální dijonský kořeněný chléb pro dokonalý doprovod k foie gras, paštikám, tapenádám a sýrům.

Složení: pšeničná mouka (lepek), med 32%, invertní cukrový sirup, vaječný žloutek, koření, prášky do pečiva (uhličitany sodné, uhličitan amonný).

Doplňkové parametry

Kategorie: Kondimenty
Hmotnost: 0.249 kg
Položka byla vyprodána…

Mulot & Petitjean je rodinný podnik charakteristický spojením modernosti a tradici. Zůstává věrný svým zkušenostem a odborným znalostem předávaným z generace na generaci. Společnost Mulot & Petitjean, která byla založena před více než 220 lety, má dlouhou a prestižní historii. Je to jedna z mala vzácných francouzských značek, která existuje více než dvě století.

Od svého založení v roce 1796, zůstává rodinná firma Mulot & Petitjean věrná tradičnímu řemeslu a  receptům předávaným z generace na generaci.

První zmínky o pokrmu, který dnes nazýváme perníkem se dají vystopovat v Číně v 10.století. Chléb « Mi-Kong » se skládal výlučně z mouky a medu a díky svým energetickým vlastnostem sloužil jako válečná potravinová dávka Čingis Khanovým bojovníkům. Při válečných výbojích se dostal až na hranice Evropy.

Zde se postupně rozšiřuje od středověku, zejména v klášterech. V Dijonu tato tradice existuje od Ducs de Bourgogne (14 st). Ještě v minulém století existovala v Dijonu desítka firem produkujících perníky, ale do dnešních přežila pouze Mulot & Petitjean.