Velký bochník perníkového chléba ("Pavé"), 490 g

Kód: 397
Tip Vyprodáno
Neohodnoceno
240 Kč
Na dotaz
Položka byla vyprodána…

Speciální dijonský kořeněný chléb pro dokonalý doprovod k foie gras, paštikám, tapenádám a sýrům.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Pravý dijonský perníkový chléb s nenapodobitelnou chuti ...

Klasický jemně pikantní chléb pro doprovod sladkých i slaných jídel.

Nízkotučný perníkový chléb připravený podle tradičního dijonského receptu z pšeničné mouky s dlouhou trvanlivosti.

Složení: pšeničná mouka (lepek), med 31%, invertní cukrový sirup, vaječný žloutek, prášek do pečiva (uhličitan sodný), přírodní citronová příchuť, přírodní anýzová příchuť.

Doplňkové parametry

Kategorie: Kondimenty
Hmotnost: 0.47 kg
Položka byla vyprodána…

Mulot & Petitjean je rodinný podnik charakteristický spojením modernosti a tradici. Zůstává věrný svým zkušenostem a odborným znalostem předávaným z generace na generaci. Společnost Mulot & Petitjean, která byla založena před více než 220 lety, má dlouhou a prestižní historii. Je to jedna z mala vzácných francouzských značek, která existuje více než dvě století.

Od svého založení v roce 1796, zůstává rodinná firma Mulot & Petitjean věrná tradičnímu řemeslu a  receptům předávaným z generace na generaci.

První zmínky o pokrmu, který dnes nazýváme perníkem se dají vystopovat v Číně v 10.století. Chléb « Mi-Kong » se skládal výlučně z mouky a medu a díky svým energetickým vlastnostem sloužil jako válečná potravinová dávka Čingis Khanovým bojovníkům. Při válečných výbojích se dostal až na hranice Evropy.

Zde se postupně rozšiřuje od středověku, zejména v klášterech. V Dijonu tato tradice existuje od Ducs de Bourgogne (14 st). Ještě v minulém století existovala v Dijonu desítka firem produkujících perníky, ale do dnešních přežila pouze Mulot & Petitjean.